ul. Gdańska 43
89-600 Chojnice

Pon. - Pt. : 9.00 - 17.00
Sob. - Nd. : zamknięte

Konsultacje prywatne:

lek. Karol Lemańczyk - specjalista okulistyki

 

Wykonywane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

- plastyka (korekcja) opadania powieki górnej z/ lub bez/ usunięcia przepukliny tłuszczu oczodołowego (zwana również blefaroplastyką) - polega na chirurgicznym usunięciu zbędnej skóry górnej powiek oraz tkanki tłuszczowej, gdy jest to konieczne. Do podstawowych objawów opadających powiek należą: zmęczone oczy, wiszące powieki oraz wiotka skóra. Wraz z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze jest coraz mniejsza i powoduje to jej wiotkość, ciężkość, jak i opadanie. Większość pacjentów wraca do aktywnego trybu życia w ciągu 10 dni po zabiegu. Efekty korekcji utrzymują się przez wiele lat nadając twarzy promienny i młody wygląd,

- leczenie toksyną botulinową (BOTOX) - polega na śródskórnym podaniu botuliny, dzięki czemu uzyskujemy czasowe porażenie mięśni, co powoduje wygładzenie ostrzykiwanych okolic ciała. Toksyna botulinowa jest stosowana przy redukcji:

          * „kurzych łapek” – są to zmarszczki wokół oczu widoczne przede wszystkich w czasie śmiechu,

          * zmarszczek gładzizny czoła - widocznych przy uniesieniu brwi. Odpowiednie i umiejętne podanie toksyny powoduje nie tylko wygładzenie tych zmarszczek, ale również daje efekt uniesienia brwi i powiek,

          * „lwich zmarszczek” i „zmarszczek króliczych” – to zmarszczki wokół nasady nosa i na jego skrzydłach,

          * wstęg szyjnych.

Leczenie toksyną botulinową jest również bardzo skuteczne w leczeniu nadpotliwości – pojedynczy zabieg daje znaczącą, co najmniej kilkumiesięczną redukcję pocenia ostrzykniętej okolicy. 

Toksyna botulinowa znajduje też zastosowanie w leczeniu bruksizmu – schorzenia polegającego na nadmiernym napięciu mięśnia żwacza, co w konsekwencji może powodować przewlekłe bóle szczęk i uszkodzenie uzębienia,

- zastosowanie wypełniaczy - kwas hialuronowy jako naturalny składnik skóry człowieka daje bardzo dobre efekty wypełnienia i zwiększenia sprężystości skóry w zastosowanych okolicach ciała. Miejsca, gdzie najczęściej stosujemy kwas hialuronowy, to:

          * „dolina łez” – znosi efekt zapadnięcia i poszarzenia skóry pod oczami,

          * bruzdy nosowo-wargowe,

          * usta,

          * okolice wokół ust - „zmarszczki palacza”,

          * „uśmiech marionetki” – okolice bródkowe poniżej kącików ust,

- mezoterapia igłowa - poprzez liczne powierzchowne nakłucia skóry z jednoczesnym wprowadzeniem substancji czynnej uzyskujemy lokalny stan zapalny stymulujący skórę do regeneracji – uzyskujemy doskonały efekt rewitalizacji i dogłębnego odżywienia już po pierwszych zabiegach. W mezoterapii stosujemy:

          * osocze bogatopłytkowe własne pacjenta uzyskane po odwirowaniu jego krwi,

          * gotowe koktajle do mezoterapii zawierające komplet niezbędnych substancji „odmładzających”.
Wśród gotowych koktajli do mezoterapii igłowej dysponujemy preparatami do skutecznego eliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej (cellulit) i preparatami do wzmacniania włosów i zapobiegania ich wypadaniu.